Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

od 2015

Rok 2015

2-3 maja. Strzelecka Majówka.
Zasadniczą częścią Pikniku Majowego był Polsko - Niemiecki Festyn Szantowy, w trakcie którego odbyła się XIV edycja Dziecięcego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mała Keja”. Uczestniczyła w nim 10 - osobowa delegacja niemiecka, w której skład wchodził zespół muzyczny „four feel fine”. Projekt realizowany przez SOK a dofinansowany przez Euroregion "Pro Europa Viadrina".

12 maja. Na zaproszenie burmistrza Mateusza Federa przybyła do Strzelec delegacja z partnerskiego miasta Angermünde z Niemiec.Było to pierwsze spotkanie przedstawicieli władz obu miast po jesiennych wyborach samorządowych w Polsce. W sześcioosobowej delegacji z Niemiec oprócz władz miasta uczestniczyli także przedstawiciele seniorów i przedsiębiorców. Podczas wizyty potwierdzono wolę kontynuacji współpracy partnerskiej i jej dalszy rozwój w nowych kierunkach- szczególnie w zakresie rozwoju infrastruktury, gospodarki i promocji gospodarczej. Omówiono propozycje tegorocznych spotkań i wizyt, niektóre z nich będą realizowane także dzięki środkom pozyskanym z programów UE. Goście, wraz z władzami Strzelec zwiedzili ae group polska sp. z o.o. 

20-22 maja. Wymiana szkolna PSP Strzelce ze szkołą w Angermünde.
 Od 2009 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach uczestniczą w wymianie międzynarodowej ze szkołą „Gustav Bruhn” z Angermünde. Podczas tegorocznego spotkania, uczniowie (16 osób z każdej strony) wzięli udział w grze plenerowej, mającej na celu pokazanie najciekawszych zakątków i obiektów naszego miasta oraz przybliżenie postaci prof. dr Paula Müllera – postaci łączącej swoją działalnością nasze miasta. Dodatkową atrakcją były warsztaty taneczne oraz zajęcia integracyjno-sportowe.

20 czerwca. 150-lecie Straży Pożarnej w Angermünde.
 Z oficjalną wizytą do partnerów z Angermünde udała się 13 osobowa delegacja strażaków ochotników z gminy Strzelce. Jubileusz tamtejszej straży to także okazja do rozmów i uzgodnień współpracy na kolejne lata.

20 czerwca. Dobre bo nasze – wizyta delegacji z Angermünde.
 W ramach projektu odbyły się: Uroczyste Spotkanie Partnerów, oraz Polsko -  Niemiecki Festyn Przyjaźni, w trakcie którego wystąpiły lokalne amatorskie zespoły artystyczne oraz zespół muzyczny niemieckiego Partnera „four feel fine”. W spotkaniu uczestniczyła 10 osobowa delegacja z Angermünde. Projekt realizowany przez SOK a dofinansowany przez Euroregion "Pro Europa Viadrina".

4 lipca.  Targi Jadła Regionalnego.   
Celem projektu była organizacja jednodniowej imprezy kulinarnej,   promującej zdrową żywność, przygotowaną z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych, opartą na tradycyjnych przepisach kuchni polskiej. Ważnym elementem  Targów Jadła było uczestnictwo w nich niemieckiego Partnera z Angermunde. Mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie mieli możliwość poznania niemieckich potraw regionalnych. W spotkaniu uczestniczyła 10 osobowa delegacja z Angermünde. Projekt realizowany przez SOK a dofinansowany przez Euroregion "Pro Europa Viadrina".

3-5 lipca. Święto Powiatu Ueckermark w Angermünde.
Na zaproszenie  burmistrza Wolfganga Krakowa w tegorocznych obchodach Święta Powiatu, które odbywały się w Angermünde aktywny udział zaznaczyli przedstawiciele  naszej gminy. Burmistrz Mateusz Feder i z-ca burmistrza Mateusz Karkoszka w obecności włodarzy innych miast partnerskich Angermünde dokonali symbolicznego otwarcia tego święta. Nasi burmistrzowie mieli okazję i możliwość poznania samego miasta jak i efektów prac remontowych kamienic i zabytków Angermünde. Uczestniczyli bowiem w nadaniu tytułu „Zabytek/Pomnik Miesiąca” dla nowo wyremontowanej  kamienicy „Dom Kata”.  Kolejnego dnia blisko 50-cio osobowa grupa mieszkańców naszej gminy, prezentowała swoje umiejętności muzyczne i artystyczne. Strzelecka Orkiestra Dęta uczestniczyła w Festiwalu Orkiestr Dętych.  Ważnym punktem Święta było tradycyjne „pływanie z jeleniem” które uświetnił Karol Chmielewski odgrywając przez rozpoczęciem zabawy kilka sygnałów myśliwskich, w tym także wabienie jelenia. Przez cały dzień mieszkańcy Angermünde i goście przyjezdni mieli możliwość i okazję otrzymać gadżety i materiały promocyjne Strzelec na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej i stoisku Urszuli Szadyko. Ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty użytku codziennego wzbudzały zainteresowanie przechodniów. 

22-23 lipca. Dzień Seniora w Angermünde.
 10 osobowa delegacja strzeleckich seniorów uczestniczyła w partnerskim spotkaniu z seniorami z Angermünde. Wspólnie zwiedzano m. Wartin i Spreewald. Rozmawiano      o kolejnych spotkaniach, uzgadniano potrzeby w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego dla strzeleckich seniorów.

5 września - Dożynki Gminne.
Celem projektu  realizowanego w oparciu o transgraniczną współpracę polsko – niemiecką było przekazanie partnerowi niemieckiemu polskich zwyczajów poprzez wspólną zabawę, celebrowanie tradycji dożynkowych oraz integrację polsko - niemiecką. Partner niemiecki zaprezentował polskiej publiczności zwyczaje niemieckiego świętowania zakończenia żniw tzw. Erntedankfest. W projekcie realizowanym przez SOK a dofinansowanym przez Euroregion "Pro Europa Viadrina" uczestniczył zespól muzyczny z Angermünde.

26 września. Wyjazd w sprawie energii odnawialnej.
Strzelecka delegacja (6 osób), której przewodniczył burmistrz-Mateusz Feder  uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym budowy i funkcjonowania farmy wiatrowej. Spotkanie odbyło się w niemieckim Daucrthal gdzie działalność prowadzi firma Enertrag. Omawiano procesy powstawania farmy, jej funkcjonowania i wpływu na środowisko naturalne.

7 października. Turniej Klubów Seniora.  
Dziewięcioosobowa delegacja seniorów z Angermünde uczestniczyła w IX Turnieju Klubów Seniora. W turnieju udział wzięli seniorzy z sześciu Klubów Seniora. Sportowo-rekreacyjna zabawa to idealny sposób na integrację i aktywny wypoczynek.

7 listopada. Targi Rękodzieła w Angermünde.
Dziewięcioosobowa grupa uczestniczyła w kolejnej edycji Warsztatów Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych w Angermünde. Strzelce reprezentowane były przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Organizatorem wyjazdu był Klub Seniora.

13-14 grudnia. Miejska Wieczerza Wigilijna.
To już tradycja, że niemieccy seniorzy z Angermünde (8 osób) uczestniczą w Miejskiej Wieczerzy Wigilijnej, kolędując i świętując razem z mieszkańcami Strzelec. Podczas pobytu seniorzy odwiedzili także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Ważnym elementem wizyty były także obchody 10 lecia współpracy. 

17 grudnia. Seniorzy z Angermünde po raz kolejny pomagają osobom niepełnosprawnym. Przywieziony przez nich sprzęt rehabilitacyjny, wózki, balkoniki itp. trafi do osób najbardziej potrzebujących.

Rok 2016

1-3 maja. Strzelecki Piknik Majowy. Tradycyjnie w zorganizowanych przez Strzelecki Ośrodek Kultury imprezach uczestniczą zespoły z partnerskiego miasta Angermünde. 

W dniach 11-13 maja grupa 16 uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami uczestniczyła w wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą z Angermünde. Zajęcia edukacyjne w Parku Narodowym, zabawy przy ognisku i zajęcia muzyczne pozwoliły nie tylko na integrację ale także wzajemne poznanie i rozwój komunikacji w j. niemieckim.

12-19 czerwca- JARMARK STRZELECKI-Jubileusz 730 lecia Miasta. Z tej okazji gościliśmy w Strzelcach oficjalne delegacje z gmin partnerskich z Tornesch i Jammerbugt. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele Seniorów z Angermünde oraz Związku Przesiedlonych z Fürstenwalde. Ponadto – liczna grupa wędkarzy z Tornesch poznawała naszą gminę i możliwości wędkowania a zespół akordeonistów z Tornesch dał wspaniały koncert dla  zgromadzonej przed sceną publiczności. Z okazji tego święta nie mogło zabraknąć także Karla-Heinza Klakowa- dawnego mieszkańca Powiatu Friedberg. Podczas tygodnia z kulturą (15.06.) zaprezentował się również zespół Four Feel Fine z Angermünde.

21- 22 czerwca. 10 osobowa grupa z Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech” złożyła wizytę swoim partnerom z Niemiec. Podczas pobytu w Angermünde i Schwedt mieli możliwość nie tylko poznać historię i zabytki ale także wspólnie z „juniorami” wystąpić w specjalnym koncercie.

2 lipca.  Targi Jadła Regionalnego.   
Celem projektu była organizacja jednodniowej imprezy kulinarnej,   promującej zdrową żywność, przygotowaną z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych, opartą na tradycyjnych przepisach kuchni polskiej. 
Ważnym elementem  Targów Jadła było uczestnictwo w nich niemieckiego Partnera z Angermunde. Mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie mieli możliwość poznania niemieckich potraw regionalnych.

10 września. W Prenzlau odbyła się kolejna edycja Targów i Wystawa Rękodzieła w której udział wzięła (łącznie 10 osobowa) grupa seniorów z Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech” i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Prezentowane i wykonane przez osoby niepełnosprawne wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających wystawę. Spotkanie było także okazją do omówienia kolejnych-tegorocznych spotkań.

13 października – X Turniej Klubów Seniora.
 14 osobowa delegacja Seniorów z Angermünde, Schwedt, Wartinn i Prenzlau uczestniczyła w Jubileuszowym X Turnieju Klubów Seniora. Jak zawsze wspólna zabawa, relaks i bezpośredni kontakt sprzyjały zacieśnieniu współdziałania i stworzyły możliwość przeprowadzenia rozmów dotyczących dalszej współpracy.

18-19 grudnia. To już tradycja, że seniorzy z Angermünde uczestniczą w Wigilii Miejskiej w Strzelcach.
Na tegoroczne spotkanie przybyła 7 osobowa delegacja przyjaciół z Vdk Sozialverband K.V Uckermark. Goście złożyli także wizytę w Przedszkolu Samorządowym nr 2 i w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym składając jak zawsze wiele upominków i podarunków dla dzieci.

Rok 2017

2 lutego trzyosobowa delegacja strzeleckiego Klubu Seniora udała się do Angermünde po zebrany przez tamtejszych seniorów sprzęt rehabilitacyjny i łóżka dla osób niepełnosprawnych. To już kolejna tego typu inicjatywa i pomoc niemieckich seniorów.

1 maja dziesięcioosobowa grupa seniorów z Angermünde wspólnie z seniorami z Klubu Seniora brała udział w Pikniku Majowym w Strzelcach. Niemieccy seniorzy prezentowali swe umiejętności i tradycje podczas mistrzostw w grillowaniu. Uzgadniano i omawiano także kolejne planowane spotkania.

10-12 maja –osiemnastoosobowa grupa młodzieży z Gustav Bruhn z Angermünde odwiedziła swych przyjaciół w Strzelcach. Wspólne zajęcia, gry plenerowe i dobra zabawa sprzyjały przełamywaniu barier językowych i kulturowych.

16-19 maja dziesięcioosobowa grupa strzeleckich seniorów wspólnie z niemieckimi przyjaciółmi uczestniczyła w Berlinie w wystawie rękodzieła.

13 czerwca  dziesięcioosobowa grupa seniorów z Klubu Seniora uczestniczyła w obchodach Dnia Seniora organizowanych przez seniorów z Angermünde w Kołbaskowie.

24-25 czerwca siedmioosobowa delegacja seniorów z Angermünde uczestniczyła w Dniach Strzelec- strzeleckim EUROPIKNIKU. Kolejne spotkanie przyjaciół podczas którego omawiano także plany na najbliższy okres.

9-10 września dziewięcioosobowa grupa seniorów z Angermünde uczestniczyła w Gminnym Święcie Plonów, które organizowano w Wielisławicach. Goście zaprezentowali wieniec dożynkowy oraz związane z tym wydarzeniem niemieckie tradycje i zwyczaje.

18-19 października w Strzelcach odbył się XI Turniej Klubów Seniora.
 Z tej okazji do Strzelec przyjechała dziewięcioosobowa delegacja seniorów z Angermünde z V.dk Sozialverband K.V Uckermark, która jak zawsze aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu organizowanym przez tutejszy Klub seniora „Pogodny Uśmiech”.

4 listopada jedenastoosobowa delegacja uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i strzeleckiego Klubu Seniora uczestniczyła w Wystawie Rękodzieła w Angermünde. Prace wykonane przez uczestników z WTZ cieszyły się dużym zainteresowaniem.

17-18 grudnia. To już tradycja, że seniorzy z Angermünde uczestniczą w Wigilii Miejskiej w Strzelcach. Na tegoroczne spotkanie przybyła 9 osobowa delegacja przyjaciół z Vdk Sozialverband K.V Uckermark. Goście złożyli także wizytę w Przedszkolu Samorządowym nr 2 składając jak zawsze wiele upominków i podarunków dla dzieci.