Zbiórka krwi Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Zbiórka krwi

Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się w strzeleckim magistracie. Wchodzić będziemy od strony parkingu.

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

od 2015

Rok 2015

2-3 maja. Strzelecka Majówka.
Zasadniczą częścią Pikniku Majowego był Polsko - Niemiecki Festyn Szantowy, w trakcie którego odbyła się XIV edycja Dziecięcego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mała Keja”. Uczestniczyła w nim 10 - osobowa delegacja niemiecka, w której skład wchodził zespół muzyczny „four feel fine”. Projekt realizowany przez SOK a dofinansowany przez Euroregion "Pro Europa Viadrina".

12 maja. Na zaproszenie burmistrza Mateusza Federa przybyła do Strzelec delegacja z partnerskiego miasta Angermünde z Niemiec.Było to pierwsze spotkanie przedstawicieli władz obu miast po jesiennych wyborach samorządowych w Polsce. W sześcioosobowej delegacji z Niemiec oprócz władz miasta uczestniczyli także przedstawiciele seniorów i przedsiębiorców. Podczas wizyty potwierdzono wolę kontynuacji współpracy partnerskiej i jej dalszy rozwój w nowych kierunkach- szczególnie w zakresie rozwoju infrastruktury, gospodarki i promocji gospodarczej. Omówiono propozycje tegorocznych spotkań i wizyt, niektóre z nich będą realizowane także dzięki środkom pozyskanym z programów UE. Goście, wraz z władzami Strzelec zwiedzili ae group polska sp. z o.o. 

20-22 maja. Wymiana szkolna PSP Strzelce ze szkołą w Angermünde.
 Od 2009 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach uczestniczą w wymianie międzynarodowej ze szkołą „Gustav Bruhn” z Angermünde. Podczas tegorocznego spotkania, uczniowie (16 osób z każdej strony) wzięli udział w grze plenerowej, mającej na celu pokazanie najciekawszych zakątków i obiektów naszego miasta oraz przybliżenie postaci prof. dr Paula Müllera – postaci łączącej swoją działalnością nasze miasta. Dodatkową atrakcją były warsztaty taneczne oraz zajęcia integracyjno-sportowe.

20 czerwca. 150-lecie Straży Pożarnej w Angermünde.
 Z oficjalną wizytą do partnerów z Angermünde udała się 13 osobowa delegacja strażaków ochotników z gminy Strzelce. Jubileusz tamtejszej straży to także okazja do rozmów i uzgodnień współpracy na kolejne lata.

20 czerwca. Dobre bo nasze – wizyta delegacji z Angermünde.
 W ramach projektu odbyły się: Uroczyste Spotkanie Partnerów, oraz Polsko -  Niemiecki Festyn Przyjaźni, w trakcie którego wystąpiły lokalne amatorskie zespoły artystyczne oraz zespół muzyczny niemieckiego Partnera „four feel fine”. W spotkaniu uczestniczyła 10 osobowa delegacja z Angermünde. Projekt realizowany przez SOK a dofinansowany przez Euroregion "Pro Europa Viadrina".

4 lipca.  Targi Jadła Regionalnego.   
Celem projektu była organizacja jednodniowej imprezy kulinarnej,   promującej zdrową żywność, przygotowaną z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych, opartą na tradycyjnych przepisach kuchni polskiej. Ważnym elementem  Targów Jadła było uczestnictwo w nich niemieckiego Partnera z Angermunde. Mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie mieli możliwość poznania niemieckich potraw regionalnych. W spotkaniu uczestniczyła 10 osobowa delegacja z Angermünde. Projekt realizowany przez SOK a dofinansowany przez Euroregion "Pro Europa Viadrina".

3-5 lipca. Święto Powiatu Ueckermark w Angermünde.
Na zaproszenie  burmistrza Wolfganga Krakowa w tegorocznych obchodach Święta Powiatu, które odbywały się w Angermünde aktywny udział zaznaczyli przedstawiciele  naszej gminy. Burmistrz Mateusz Feder i z-ca burmistrza Mateusz Karkoszka w obecności włodarzy innych miast partnerskich Angermünde dokonali symbolicznego otwarcia tego święta. Nasi burmistrzowie mieli okazję i możliwość poznania samego miasta jak i efektów prac remontowych kamienic i zabytków Angermünde. Uczestniczyli bowiem w nadaniu tytułu „Zabytek/Pomnik Miesiąca” dla nowo wyremontowanej  kamienicy „Dom Kata”.  Kolejnego dnia blisko 50-cio osobowa grupa mieszkańców naszej gminy, prezentowała swoje umiejętności muzyczne i artystyczne. Strzelecka Orkiestra Dęta uczestniczyła w Festiwalu Orkiestr Dętych.  Ważnym punktem Święta było tradycyjne „pływanie z jeleniem” które uświetnił Karol Chmielewski odgrywając przez rozpoczęciem zabawy kilka sygnałów myśliwskich, w tym także wabienie jelenia. Przez cały dzień mieszkańcy Angermünde i goście przyjezdni mieli możliwość i okazję otrzymać gadżety i materiały promocyjne Strzelec na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej i stoisku Urszuli Szadyko. Ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty użytku codziennego wzbudzały zainteresowanie przechodniów. 

22-23 lipca. Dzień Seniora w Angermünde.
 10 osobowa delegacja strzeleckich seniorów uczestniczyła w partnerskim spotkaniu z seniorami z Angermünde. Wspólnie zwiedzano m. Wartin i Spreewald. Rozmawiano      o kolejnych spotkaniach, uzgadniano potrzeby w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego dla strzeleckich seniorów.

5 września - Dożynki Gminne.
Celem projektu  realizowanego w oparciu o transgraniczną współpracę polsko – niemiecką było przekazanie partnerowi niemieckiemu polskich zwyczajów poprzez wspólną zabawę, celebrowanie tradycji dożynkowych oraz integrację polsko - niemiecką. Partner niemiecki zaprezentował polskiej publiczności zwyczaje niemieckiego świętowania zakończenia żniw tzw. Erntedankfest. W projekcie realizowanym przez SOK a dofinansowanym przez Euroregion "Pro Europa Viadrina" uczestniczył zespól muzyczny z Angermünde.

26 września. Wyjazd w sprawie energii odnawialnej.
Strzelecka delegacja (6 osób), której przewodniczył burmistrz-Mateusz Feder  uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym budowy i funkcjonowania farmy wiatrowej. Spotkanie odbyło się w niemieckim Daucrthal gdzie działalność prowadzi firma Enertrag. Omawiano procesy powstawania farmy, jej funkcjonowania i wpływu na środowisko naturalne.

7 października. Turniej Klubów Seniora.  
Dziewięcioosobowa delegacja seniorów z Angermünde uczestniczyła w IX Turnieju Klubów Seniora. W turnieju udział wzięli seniorzy z sześciu Klubów Seniora. Sportowo-rekreacyjna zabawa to idealny sposób na integrację i aktywny wypoczynek.

7 listopada. Targi Rękodzieła w Angermünde.
Dziewięcioosobowa grupa uczestniczyła w kolejnej edycji Warsztatów Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych w Angermünde. Strzelce reprezentowane były przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Organizatorem wyjazdu był Klub Seniora.

13-14 grudnia. Miejska Wieczerza Wigilijna.
To już tradycja, że niemieccy seniorzy z Angermünde (8 osób) uczestniczą w Miejskiej Wieczerzy Wigilijnej, kolędując i świętując razem z mieszkańcami Strzelec. Podczas pobytu seniorzy odwiedzili także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Ważnym elementem wizyty były także obchody 10 lecia współpracy. 

17 grudnia. Seniorzy z Angermünde po raz kolejny pomagają osobom niepełnosprawnym. Przywieziony przez nich sprzęt rehabilitacyjny, wózki, balkoniki itp. trafi do osób najbardziej potrzebujących.

Rok 2016

1-3 maja. Strzelecki Piknik Majowy. Tradycyjnie w zorganizowanych przez Strzelecki Ośrodek Kultury imprezach uczestniczą zespoły z partnerskiego miasta Angermünde. 

W dniach 11-13 maja grupa 16 uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami uczestniczyła w wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą z Angermünde. Zajęcia edukacyjne w Parku Narodowym, zabawy przy ognisku i zajęcia muzyczne pozwoliły nie tylko na integrację ale także wzajemne poznanie i rozwój komunikacji w j. niemieckim.

12-19 czerwca- JARMARK STRZELECKI-Jubileusz 730 lecia Miasta. Z tej okazji gościliśmy w Strzelcach oficjalne delegacje z gmin partnerskich z Tornesch i Jammerbugt. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele Seniorów z Angermünde oraz Związku Przesiedlonych z Fürstenwalde. Ponadto – liczna grupa wędkarzy z Tornesch poznawała naszą gminę i możliwości wędkowania a zespół akordeonistów z Tornesch dał wspaniały koncert dla  zgromadzonej przed sceną publiczności. Z okazji tego święta nie mogło zabraknąć także Karla-Heinza Klakowa- dawnego mieszkańca Powiatu Friedberg. Podczas tygodnia z kulturą (15.06.) zaprezentował się również zespół Four Feel Fine z Angermünde.

21- 22 czerwca. 10 osobowa grupa z Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech” złożyła wizytę swoim partnerom z Niemiec. Podczas pobytu w Angermünde i Schwedt mieli możliwość nie tylko poznać historię i zabytki ale także wspólnie z „juniorami” wystąpić w specjalnym koncercie.

2 lipca.  Targi Jadła Regionalnego.   
Celem projektu była organizacja jednodniowej imprezy kulinarnej,   promującej zdrową żywność, przygotowaną z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych, opartą na tradycyjnych przepisach kuchni polskiej. 
Ważnym elementem  Targów Jadła było uczestnictwo w nich niemieckiego Partnera z Angermunde. Mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie mieli możliwość poznania niemieckich potraw regionalnych.

10 września. W Prenzlau odbyła się kolejna edycja Targów i Wystawa Rękodzieła w której udział wzięła (łącznie 10 osobowa) grupa seniorów z Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech” i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Prezentowane i wykonane przez osoby niepełnosprawne wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających wystawę. Spotkanie było także okazją do omówienia kolejnych-tegorocznych spotkań.

13 października – X Turniej Klubów Seniora.
 14 osobowa delegacja Seniorów z Angermünde, Schwedt, Wartinn i Prenzlau uczestniczyła w Jubileuszowym X Turnieju Klubów Seniora. Jak zawsze wspólna zabawa, relaks i bezpośredni kontakt sprzyjały zacieśnieniu współdziałania i stworzyły możliwość przeprowadzenia rozmów dotyczących dalszej współpracy.

18-19 grudnia. To już tradycja, że seniorzy z Angermünde uczestniczą w Wigilii Miejskiej w Strzelcach.
Na tegoroczne spotkanie przybyła 7 osobowa delegacja przyjaciół z Vdk Sozialverband K.V Uckermark. Goście złożyli także wizytę w Przedszkolu Samorządowym nr 2 i w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym składając jak zawsze wiele upominków i podarunków dla dzieci.

Rok 2017

2 lutego trzyosobowa delegacja strzeleckiego Klubu Seniora udała się do Angermünde po zebrany przez tamtejszych seniorów sprzęt rehabilitacyjny i łóżka dla osób niepełnosprawnych. To już kolejna tego typu inicjatywa i pomoc niemieckich seniorów.

1 maja dziesięcioosobowa grupa seniorów z Angermünde wspólnie z seniorami z Klubu Seniora brała udział w Pikniku Majowym w Strzelcach. Niemieccy seniorzy prezentowali swe umiejętności i tradycje podczas mistrzostw w grillowaniu. Uzgadniano i omawiano także kolejne planowane spotkania.

10-12 maja –osiemnastoosobowa grupa młodzieży z Gustav Bruhn z Angermünde odwiedziła swych przyjaciół w Strzelcach. Wspólne zajęcia, gry plenerowe i dobra zabawa sprzyjały przełamywaniu barier językowych i kulturowych.

16-19 maja dziesięcioosobowa grupa strzeleckich seniorów wspólnie z niemieckimi przyjaciółmi uczestniczyła w Berlinie w wystawie rękodzieła.

13 czerwca  dziesięcioosobowa grupa seniorów z Klubu Seniora uczestniczyła w obchodach Dnia Seniora organizowanych przez seniorów z Angermünde w Kołbaskowie.

24-25 czerwca siedmioosobowa delegacja seniorów z Angermünde uczestniczyła w Dniach Strzelec- strzeleckim EUROPIKNIKU. Kolejne spotkanie przyjaciół podczas którego omawiano także plany na najbliższy okres.

9-10 września dziewięcioosobowa grupa seniorów z Angermünde uczestniczyła w Gminnym Święcie Plonów, które organizowano w Wielisławicach. Goście zaprezentowali wieniec dożynkowy oraz związane z tym wydarzeniem niemieckie tradycje i zwyczaje.

18-19 października w Strzelcach odbył się XI Turniej Klubów Seniora.
 Z tej okazji do Strzelec przyjechała dziewięcioosobowa delegacja seniorów z Angermünde z V.dk Sozialverband K.V Uckermark, która jak zawsze aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu organizowanym przez tutejszy Klub seniora „Pogodny Uśmiech”.

4 listopada jedenastoosobowa delegacja uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i strzeleckiego Klubu Seniora uczestniczyła w Wystawie Rękodzieła w Angermünde. Prace wykonane przez uczestników z WTZ cieszyły się dużym zainteresowaniem.

17-18 grudnia. To już tradycja, że seniorzy z Angermünde uczestniczą w Wigilii Miejskiej w Strzelcach. Na tegoroczne spotkanie przybyła 9 osobowa delegacja przyjaciół z Vdk Sozialverband K.V Uckermark. Goście złożyli także wizytę w Przedszkolu Samorządowym nr 2 składając jak zawsze wiele upominków i podarunków dla dzieci.