Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Władze miasta

Mateusz Feder – burmistrz Strzelec Krajeńskich

telefon:  (95) 763 63 06
adres e-mail: burmistrz@strzelce.pl

Absolwent politologii (specjalizacja: administracja samorządowa i marketing polityczny) i socjologii (specjalizacja: socjologia ogólna) na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp. Jest absolwentem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum w Strzelcach Kraj. Rodowity strzelczanin (ur. 1987 r.).  Były dziennikarz. W liceum rozpoczął współpracę z „Gazetą Lubuską”, największym dziennikiem regionalnym w województwie. Współpracował też z tygodnikiem „Ziemia Gorzowska”. Był prezesem Koła Naukowego Politologów „Pro Res Publica”. Współorganizował  konferencje naukowe oraz spotkania dotyczące tematyki samorządowej. 22 lipca 2012 r. w wyborach uzupełniających został radnym Rady Miejskiej w Strzelcach Kraj. 1 września 2013 roku podjął pracę jako asystent rodziny w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich. Zapoczątkował w gminie świąteczny projekt pomocy dla najuboższych rodzin „Szlachetna Paczka”. 30 XI 2014  roku został wybrany na burmistrza Strzelec Krajeńskich i po złożeniu ślubowanie i rozpoczął pełnienie urzędu (8 XII 2014 r.).
Poza urzędem Mateusz Feder najchętniej wolne chwile spędza na działce, wycieczkach rowerowych lubi także czytać książki o tematyce społecznej i politycznej oraz poezję. 
Dorota Grzesiak - wiceburmistrz Strzelec Krajeńskich


telefon:  (95) 763 63 14
adres e-mail: sekretarz@strzelce.pl

Wykształcenie wyższe, Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na kierunku Zarządzanie i Marketing w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Integracja Europejska. Pracę w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Krajeńskich rozpoczęła w marcu 1985 r. Od kwietnia 1995 do końca 2006 roku pełniła funkcję Sekretarza Gminy Strzelce Krajeńskie. Od kwietnia 2007 roku do czerwca 2011 pracowała na stanowisku głównego specjalisty ds. kontroli wewnętrznej Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. W lipcu 2011 roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Wychowawczo - Oświatowego w Strzelcach Krajeńskich. Urodzona w Strzelcach Krajeńskich. Jest mężatką, mąż Alfred, córka Monika. 

Wolny czas najchętniej spędza z rodziną. Kocha zwierzęta i lub gotować. Gminę Strzelce Krajeńskie ceni za zielone serce - malowniczy krajobraz, spokój, przepiękne jeziora, lasy i łąki.   

Mateusz Karkoszka - sekretarz Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie


telefon:  (95) 763 63 06
adres e-mail: wiceburmistrz@strzelce.pl

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończył studia podyplomowe z Zarządzania w Administracji z Elementami Prawa na Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp., a także na kierunku Akademia Coachingu na Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Absolwent Studiów MBA Executive Franklin University na Wyższej Bankowej w Szczecinie. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Macieja Rataja w Strzelcach Krajeńskich i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Od zawsze mieszkaniec Gminy Strzelce Krajeńskie (ur. 1982 r.) Przez 12 lat pracował jako dziennikarz. Na początku w Gazecie Lubuskiej, potem trafił do regionalnego oddziału TVP. Przez 7 lat był redaktorem naczelnym gazety samorządowej Ziemia Strzelecka. Współorganizator i prowadzący wielu konferencji o charakterze samorządowym, gospodarczym i naukowym. Wykładowca na Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie i Szczecinie, a także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Od 1 stycznia 2015 roku zastępca burmistrza Strzelec Krajeńskich. Współorganizator Koncertu Charytatywnego Strzelczanie dla Strzelczan. Żonaty, ojciec dwójki synów. Zainteresowania? Łowiectwo, wędkarstwo, sport i gotowanie.


Adam Skrocki - skarbnik Urzędu Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich.


telefon:  (95) 763 63 31
adres e-mail: skarbnik@strzelce.pl

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył studia podyplomowego z zakresu finansów samorządu terytorialnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adam Skrocki jest również absolwentem Akademii Liderów Samorządowych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w Warszawie. Mieszkaniec Strzelec Krajeńskich od 1991 roku. Zatrudniony m. in. w latach 1989-1991 w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim w komórce kontroli i analiz Wydziału Rolnictwa. Od listopada 1991 roku pracownik UM w Strzelcach Krajeńskich, a od kwietnia 1992 Skarbnik Gminy Strzelce Krajeńskie. Żonaty, ojciec trzech synów. 

Interesuje się historią, zajmuje ogrodem, biega, gra w siatkówkę.