Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia od 2011

2011

- 18 czerwca 2011r. nasze miasto obchodziło uroczyście swój Jubileusz 725 lecia.

Właśnie z tej okazji do Strzelec  w dniach 17 - 19 czerwca przybyły delegacje miast partnerskich z Gminy Jammerbugt ( Dania) z burmistrzem Mogensem Gade oraz z Tornesch i Angermünde.

W ramach realizowanego przez Gminę i dofinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej projektu: „Mała Ojczyzna - Wspólna Europa. Jubileusz 725 lecia Strzelec Krajeńskich" odbyło się wiele interesujących wydarzeń. Podczas wielostronnych spotkań rozmawiano o dalszej współpracy, jej kierunkach i dotychczasowych doświadczeniach.

W Urzędzie Miejskim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich miast partnerskich oraz delegacje z Fürstenwalde i Rüdersdorfu. Kolejnym punktem programu było otwarcie wystawy dotyczącej historii miasta. Wystawę przygotowano we współpracy z Panem Karlem- Heinzem Klakowem.

Centralnym miejscem jubileuszowych uroczystości był Rynek Miejski, na którym dokonano odsłonięcia zegara słonecznego upamiętniającego Jubileusz 725 lecia. W tym świątecznym ale także bardzo pracowitym  dniu nie zapomniano także o „ wszystkich tych, którym ziemia ta była ojczyzną" i na cmentarzu komunalnym wszystkie delegacje złożyły okazjonalne wieńce oddając hołd i cześć wszystkim, którzy tworzyli historię miasta i dbali o jego rozwój.

Setki mieszkańców naszej Gminy oraz wszyscy zaproszeni Goście uczestniczyli w barwnym korowodzie, który  dotarł na Rynek Miejski a burmistrz Strzelec Krajeńskich w asyście całej Rady Miejskiej oraz oczywiście  zaproszonych Gości dokonał uroczystego- oficjalnego otwarcia Jubileuszu.

Rok 2013

- w dniach 7 – 9 czerwca w Gminie Jammerbugt odbyło się oficjalne spotkanie delegacji z Tornesch/Niemcy, Strzelec Krajeńskich i Jammerbugt z okazji jubileuszu współpracy pomiędzy poszczególnymi gminami.

W 2013 roku Tornesch i Jammerbugt obchodzą jubileusz 5 lecia podpisania umowy o współpracy a nasza gmina i Gmina Jammerbugt –Jubileusz 20 lecia.

Strzelecka siedmioosobowa delegacja ( z burmistrzem Wiesławem Sawickim i przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Grochalą) uczestniczyła w warsztatach, których tematem była kultura i turystyka, oświata, przedsiębiorczość i ochrona środowiska. Omawiano dotychczasowe dwustronne działania oraz planowano kierunki i zadania do realizacji w najbliższym czasie.

Strzelecka delegacja zapoznała się także z funkcjonowaniem punktu selektywnej zbiórki odpadów w Aabybro.

- W dniach 20 – 23 czerwca gościliśmy w Strzelcach ponad czterdziestoosobową grupę tancerzy ze Stowarzyszenia Tańca Ludowego SALTUM z Gminy Jammerbugt/Dania. Gospodarzem wizyty był strzelecki zespół „KRAJNA”. W ramach wizyty odbyły się warsztaty taneczne, goście poznali historię i przyrodę naszej gminy.

- W dniach 21-23 czerwca na Jarmark Strzelecki przyjechały do Strzelec delegacje z Jammerbugt/Dania oraz z Angermünde, Fürstenwalde, Rüdersdorf/ Niemcy. Obecny by także Pan Karl-Heinz Klakow- mieszkaniec dawnego Powiatu Friedeberg.

Oficjalne sobotnie uroczystości poprzedzone były Warsztatami Folkloru, z udziałem Stowarzyszenia Tańca Ludowego SALTUM z Gminy Jammerbugt/Dania. Jarmarkowy dzień- rozpoczął się od złożenia kwiatów pod obeliskami na Cmentarzu Komunalnym. Goście zapoznali się z realizowanymi przez strzelecki samorząd zadaniami i inwestycjami – także tymi, które mają za zadanie zachowanie dziedzictwa kulturowego- choćby rewitalizacja średniowiecznych murów i Baszty Więziennej. Wzięli udział w korowodzie i oficjalnym otwarciu Jarmarku

 

Rok 2014

5-6 września – wizyta „Lemko Tower” w Jammerbugt. Jubileusz 50 lecia orkiestry „Brovst Pigegarde”  i organizacja festiwalu muzycznego „Brovst Musikfest” to powody zaproszenia zespołu „ Lemko Tower” do Gminy Jammerbugt. Muzycy nasi oprócz występów i koncertów rozmawiali na temat nawiązania bezpośredniej współpracy  z partnerami z Danii.