Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Samorządowy Informator SMS 

Samorządowy Informator SMS jest odpowiedzią na wzrastającą potrzebę poprawy jakości bezpośredniej komunikacji władz Gminy z mieszkańcami.

Jak informujemy powyżej SI SMS jest systemem służącym do bezpośredniego ostrzegania i informowania mieszkańców za pomocą telefonów komórkowych. Informacje z Gminy przekazywane są w postaci wiadomości SMS, a więc dostępne są dla wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, co przy ich obecnej powszechności oznacza, że informacje może otrzymywać praktycznie każdy.

System wprowadzony w Gminie, pozostawia mieszkańcom swobodę wyboru. To oni decydują czy i o jakim zakresie spraw chcą być informowani. Ważne, że będzie to informacja darmowa, docierająca bezpośrednio do zainteresowanych.

Przygotowanych zostało kilka serwisów:

-        e-komunikaty dla mieszkańców (SMS rejestracyjny o treści Tak.fsd04) -  do osób zarejestrowanych w tej grupie przekazywane będą najważniejsze informacje dotyczące wszystkich mieszkańców Gminy, zwłaszcza o zagrożeniach meteorologicznych, stanach ostrzegawczych, alarmowych, jak również bezpłatnych badaniach lekarskich, konsultacjach społecznych. Serwis ten zostanie również udostępniony policji, straży pożarnej w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania, np.: poszukiwanie zaginionych osób, groźnych przestępców czy nieoczekiwana konieczność ewakuacji mieszkańców;

-        wydarzenia sportowe i kulturalne (SMS rejestracyjny o treści Tak.fsd04ws) -  osoby zarejestrowane w tej grupie otrzymywać będą informacje o imprezach kulturalnych, sportowych, turystycznych i innych akcjach organizowanych przez Gminę;

-        przetargi i zamówienia publiczne (SMS rejestracyjny o treści Tak.fsd04p) -  serwis ten przeznaczony jest dla osób, które zainteresowane są ofertą sprzedaży nieruchomości, przetargami i zamówieniami publicznymi ogłaszanymi przez Burmistrza.

Ponadto w oparciu o podział terytorialny Gminy utworzone zostały 24 serwisy przeznaczone do zarejestrowania się w miejscu zamieszkania.

W zamieszczonej powyżej tabeli wskazane są treści SMS-ów rejestrujących do poszczególnych sołectw i miasta Strzelce Krajeńskie.

Rejestracja w miejscu zamieszkania jest bardzo istotna, ponieważ o sprawach, które dotyczyć będą tylko określonej terytorialnie grupy mieszkańców, zostaną powiadomione osoby zarejestrowane w tej grupie, te dla których dedykowana jest dana informacja. W przypadku awarii, przerw w dostawie wody, ciepła, opóźnień w dowozie dzieci do szkoły dotyczących tylko kilku sołectw, informacja przekazana zostanie tylko osób zarejestrowanych w tych sołectwach.

Podział terytorialny pozwoli na przekazywanie informacji tylko do osób zainteresowanych, ograniczając jednocześnie koszt wysyłki SMS-ów, ponoszony każdorazowo przez Gminę.

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr telefonu: 95/7636314 lub 95/7636347.