Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Samorządowy Informator SMS 

Samorządowy Informator SMS jest odpowiedzią na wzrastającą potrzebę poprawy jakości bezpośredniej komunikacji władz Gminy z mieszkańcami.

Jak informujemy powyżej SI SMS jest systemem służącym do bezpośredniego ostrzegania i informowania mieszkańców za pomocą telefonów komórkowych. Informacje z Gminy przekazywane są w postaci wiadomości SMS, a więc dostępne są dla wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, co przy ich obecnej powszechności oznacza, że informacje może otrzymywać praktycznie każdy.

System wprowadzony w Gminie, pozostawia mieszkańcom swobodę wyboru. To oni decydują czy i o jakim zakresie spraw chcą być informowani. Ważne, że będzie to informacja darmowa, docierająca bezpośrednio do zainteresowanych.

Przygotowanych zostało kilka serwisów:

-        e-komunikaty dla mieszkańców (SMS rejestracyjny o treści Tak.fsd04) -  do osób zarejestrowanych w tej grupie przekazywane będą najważniejsze informacje dotyczące wszystkich mieszkańców Gminy, zwłaszcza o zagrożeniach meteorologicznych, stanach ostrzegawczych, alarmowych, jak również bezpłatnych badaniach lekarskich, konsultacjach społecznych. Serwis ten zostanie również udostępniony policji, straży pożarnej w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania, np.: poszukiwanie zaginionych osób, groźnych przestępców czy nieoczekiwana konieczność ewakuacji mieszkańców;

-        wydarzenia sportowe i kulturalne (SMS rejestracyjny o treści Tak.fsd04ws) -  osoby zarejestrowane w tej grupie otrzymywać będą informacje o imprezach kulturalnych, sportowych, turystycznych i innych akcjach organizowanych przez Gminę;

-        przetargi i zamówienia publiczne (SMS rejestracyjny o treści Tak.fsd04p) -  serwis ten przeznaczony jest dla osób, które zainteresowane są ofertą sprzedaży nieruchomości, przetargami i zamówieniami publicznymi ogłaszanymi przez Burmistrza.

Ponadto w oparciu o podział terytorialny Gminy utworzone zostały 24 serwisy przeznaczone do zarejestrowania się w miejscu zamieszkania.

W zamieszczonej powyżej tabeli wskazane są treści SMS-ów rejestrujących do poszczególnych sołectw i miasta Strzelce Krajeńskie.

Rejestracja w miejscu zamieszkania jest bardzo istotna, ponieważ o sprawach, które dotyczyć będą tylko określonej terytorialnie grupy mieszkańców, zostaną powiadomione osoby zarejestrowane w tej grupie, te dla których dedykowana jest dana informacja. W przypadku awarii, przerw w dostawie wody, ciepła, opóźnień w dowozie dzieci do szkoły dotyczących tylko kilku sołectw, informacja przekazana zostanie tylko osób zarejestrowanych w tych sołectwach.

Podział terytorialny pozwoli na przekazywanie informacji tylko do osób zainteresowanych, ograniczając jednocześnie koszt wysyłki SMS-ów, ponoszony każdorazowo przez Gminę.

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr telefonu: 95/7636314 lub 95/7636347.