Bezpłatne komunikaty Utrudniena drogowe Bezpłatne sms-y Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Użytkowanie wieczyste Harmonogram wywozu odpadów Audio przewodnik

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Utrudniena drogowe

Jak informuje GDDKiA, nawet do 20 czerwca mogą potrwać prace remontowe na newralgicznym odcinku DK22 (ul. Chrobrego) przebiegającym przez centrum naszego miasta.

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Harmonogram wywozu odpadów

1 listopada 2018 roku nastąpiły zmiany w harmonogramie wywozu odpadów na terenie naszej gminy. Po więcej należy kliknąć na baner po prawej stronie.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE
UWAGA! IMiGW ostrzega przed wysokokimi temperaturami. Więcej http://pogodynka.pl/ostrzezenia

Historia współpracy z Jammerbugt

Rok 2007

•   30 stycznia Rada Miejska w Strzelcach  Krajeńskich podjęła uchwałę o nawiązaniu współpracy z nową duńską Gminą Jammerbugt.

•   24-26 kwietnia- ośmioosobowa delegacja ze Strzelec Krajeńskich, której przewodniczył burmistrz Tadeusz Feder oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Łabędź złożyła wizytę w Aabybro. Było to pierwsze spotkanie nowo wybranych władz obu gmin.Celem wizyty było poznanie się przedstawicieli obu gmin, rozpoczęcie oficjalnych rozmów dotyczących treści umowy partnerskiej- oraz  poznanie sposobów i metod gospodarki odpadami.

•   7-9 września- trzyosobowa delegacja z Jammerbugt ( Lars Holt, Carl Stefan Bauditz i Sonia Jansen) uczestniczy w Święcie Strzelec Krajeńskich- „Jarmarku Strzeleckim".

Podczas tej wizyty burmistrz Strzelec Krajeńskich Tadeusz Feder i pierwszy wiceburmistrz Jammerbugt- Lars Holt podpisują oficjalną umowę o współpracy między naszymi gminami. Dokonują także odsłonięcia pamiątkowych tablic.

Rok 2008

- Jarmark Strzelecki. W dniach 13-15 czerwca gościliśmy w Strzelcach  delegację pod przewodnictwem wiceburmistrza Larsa Holta.

Podczas wizyty, której głównym elementem był udział w Święcie Miasta- „Jarmarku Strzeleckim" rozmawiano także o kontynuacji i rozwoju współpracy. Dowodem tego było zaproszenie na uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Jammerbugt i Tornesch.

- W dniach 14-16 sierpnia -ośmioosobowa delegacja naszej gminy na czele z burmistrzem Tadeuszem Federem i przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Łabędź uczestniczyła w Aabybro w podpisywaniu umowy o współpracy między Gminą Jammerbugt  oraz Tornesch z Niemiec.

- W dniach 6-9 listopada gościł w naszym mieście czterdziestoosobowy chór Hanbo Koret z Gminy Jammerbugt z Danii.

Gospodarzem wizyty był strzelecki chór Cantus Decus z MGOKSiR.

Goście z Danii mieli możliwość poznania naszego miasta i regionu.

Wspólne rozmowy, śpiew, wymiana doświadczeń- a na zakończenie piękny koncert z udziałem obu chórów oraz młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelcach to doskonała okazja do poznania kultury i tradycji między przyjaciółmi.

Rok 2009

- Dwie młodzieżowe drużyny z MKS „ ŁUCZNIK" uczestniczyły w dniach 19-24 maja w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Norhalne (gmina Jammerbugt) w Danii. Kolejny raz strzelecka młodzież miała możliwość uczestnictwa w turnieju i rywalizacji sportowej z rówieśnikami z całego świata.

- 26-28 czerwca- Jarmark Strzelecki. Już po raz trzeci przedstawiciele wszystkich miast partnerskich (Tornesch, Jammerbugt i Angermünde) uczestniczyli w Dniach Strzelec Krajeńskich. Goście oprócz prezentacji walorów turystycznych swych miejscowości na stoiskach promocyjnych aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach jarmarkowych. Przygotowali stoiska i pokazy garncarskie, malarskie oraz historyczne.