Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy z Jammerbugt

Rok 2007

•   30 stycznia Rada Miejska w Strzelcach  Krajeńskich podjęła uchwałę o nawiązaniu współpracy z nową duńską Gminą Jammerbugt.

•   24-26 kwietnia- ośmioosobowa delegacja ze Strzelec Krajeńskich, której przewodniczył burmistrz Tadeusz Feder oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Łabędź złożyła wizytę w Aabybro. Było to pierwsze spotkanie nowo wybranych władz obu gmin.Celem wizyty było poznanie się przedstawicieli obu gmin, rozpoczęcie oficjalnych rozmów dotyczących treści umowy partnerskiej- oraz  poznanie sposobów i metod gospodarki odpadami.

•   7-9 września- trzyosobowa delegacja z Jammerbugt ( Lars Holt, Carl Stefan Bauditz i Sonia Jansen) uczestniczy w Święcie Strzelec Krajeńskich- „Jarmarku Strzeleckim".

Podczas tej wizyty burmistrz Strzelec Krajeńskich Tadeusz Feder i pierwszy wiceburmistrz Jammerbugt- Lars Holt podpisują oficjalną umowę o współpracy między naszymi gminami. Dokonują także odsłonięcia pamiątkowych tablic.

Rok 2008

- Jarmark Strzelecki. W dniach 13-15 czerwca gościliśmy w Strzelcach  delegację pod przewodnictwem wiceburmistrza Larsa Holta.

Podczas wizyty, której głównym elementem był udział w Święcie Miasta- „Jarmarku Strzeleckim" rozmawiano także o kontynuacji i rozwoju współpracy. Dowodem tego było zaproszenie na uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Jammerbugt i Tornesch.

- W dniach 14-16 sierpnia -ośmioosobowa delegacja naszej gminy na czele z burmistrzem Tadeuszem Federem i przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Łabędź uczestniczyła w Aabybro w podpisywaniu umowy o współpracy między Gminą Jammerbugt  oraz Tornesch z Niemiec.

- W dniach 6-9 listopada gościł w naszym mieście czterdziestoosobowy chór Hanbo Koret z Gminy Jammerbugt z Danii.

Gospodarzem wizyty był strzelecki chór Cantus Decus z MGOKSiR.

Goście z Danii mieli możliwość poznania naszego miasta i regionu.

Wspólne rozmowy, śpiew, wymiana doświadczeń- a na zakończenie piękny koncert z udziałem obu chórów oraz młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelcach to doskonała okazja do poznania kultury i tradycji między przyjaciółmi.

Rok 2009

- Dwie młodzieżowe drużyny z MKS „ ŁUCZNIK" uczestniczyły w dniach 19-24 maja w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Norhalne (gmina Jammerbugt) w Danii. Kolejny raz strzelecka młodzież miała możliwość uczestnictwa w turnieju i rywalizacji sportowej z rówieśnikami z całego świata.

- 26-28 czerwca- Jarmark Strzelecki. Już po raz trzeci przedstawiciele wszystkich miast partnerskich (Tornesch, Jammerbugt i Angermünde) uczestniczyli w Dniach Strzelec Krajeńskich. Goście oprócz prezentacji walorów turystycznych swych miejscowości na stoiskach promocyjnych aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach jarmarkowych. Przygotowali stoiska i pokazy garncarskie, malarskie oraz historyczne.