Zbiórka krwi Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Zbiórka krwi

Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się w strzeleckim magistracie. Wchodzić będziemy od strony parkingu.

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy z Jammerbugt

Rok 2007

•   30 stycznia Rada Miejska w Strzelcach  Krajeńskich podjęła uchwałę o nawiązaniu współpracy z nową duńską Gminą Jammerbugt.

•   24-26 kwietnia- ośmioosobowa delegacja ze Strzelec Krajeńskich, której przewodniczył burmistrz Tadeusz Feder oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Łabędź złożyła wizytę w Aabybro. Było to pierwsze spotkanie nowo wybranych władz obu gmin.Celem wizyty było poznanie się przedstawicieli obu gmin, rozpoczęcie oficjalnych rozmów dotyczących treści umowy partnerskiej- oraz  poznanie sposobów i metod gospodarki odpadami.

•   7-9 września- trzyosobowa delegacja z Jammerbugt ( Lars Holt, Carl Stefan Bauditz i Sonia Jansen) uczestniczy w Święcie Strzelec Krajeńskich- „Jarmarku Strzeleckim".

Podczas tej wizyty burmistrz Strzelec Krajeńskich Tadeusz Feder i pierwszy wiceburmistrz Jammerbugt- Lars Holt podpisują oficjalną umowę o współpracy między naszymi gminami. Dokonują także odsłonięcia pamiątkowych tablic.

Rok 2008

- Jarmark Strzelecki. W dniach 13-15 czerwca gościliśmy w Strzelcach  delegację pod przewodnictwem wiceburmistrza Larsa Holta.

Podczas wizyty, której głównym elementem był udział w Święcie Miasta- „Jarmarku Strzeleckim" rozmawiano także o kontynuacji i rozwoju współpracy. Dowodem tego było zaproszenie na uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Jammerbugt i Tornesch.

- W dniach 14-16 sierpnia -ośmioosobowa delegacja naszej gminy na czele z burmistrzem Tadeuszem Federem i przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Łabędź uczestniczyła w Aabybro w podpisywaniu umowy o współpracy między Gminą Jammerbugt  oraz Tornesch z Niemiec.

- W dniach 6-9 listopada gościł w naszym mieście czterdziestoosobowy chór Hanbo Koret z Gminy Jammerbugt z Danii.

Gospodarzem wizyty był strzelecki chór Cantus Decus z MGOKSiR.

Goście z Danii mieli możliwość poznania naszego miasta i regionu.

Wspólne rozmowy, śpiew, wymiana doświadczeń- a na zakończenie piękny koncert z udziałem obu chórów oraz młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelcach to doskonała okazja do poznania kultury i tradycji między przyjaciółmi.

Rok 2009

- Dwie młodzieżowe drużyny z MKS „ ŁUCZNIK" uczestniczyły w dniach 19-24 maja w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Norhalne (gmina Jammerbugt) w Danii. Kolejny raz strzelecka młodzież miała możliwość uczestnictwa w turnieju i rywalizacji sportowej z rówieśnikami z całego świata.

- 26-28 czerwca- Jarmark Strzelecki. Już po raz trzeci przedstawiciele wszystkich miast partnerskich (Tornesch, Jammerbugt i Angermünde) uczestniczyli w Dniach Strzelec Krajeńskich. Goście oprócz prezentacji walorów turystycznych swych miejscowości na stoiskach promocyjnych aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach jarmarkowych. Przygotowali stoiska i pokazy garncarskie, malarskie oraz historyczne.