Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy z Jammerbugt

Rok 2000

•    W kwietniu gościła w Strzelcach kilkuosobowa grupa nauczycieli z Aabybro

•    23 czerwca 2000r. miała miejsce wizyta duńskiej drużyny piłkarskiej z Gjol.

•    Oficjalne duńsko - polskie spotkanie w Aabybro odbyło się w dniach 24 - 27 września 2000 roku. Omówiono na nim przeprowadzanie reform sektora publicznego w Polsce i w Strzelcach Kraj. oraz działania Zarządu Miejskiego na najbliższe lata. Strona duńska przedstawiła struktury polityczne gminy Aabybro,. Omówiono działalność mającą na celu zapobieganie nadużywania alkoholu i narkotyków przez młodzież.

Została przedstawiona sytuacja Strzelec Krajeńskich, które awansowało z pozycji gminy na pozycję powiatu.

•    Przedstawiono współpracę między gminami na tle Unii Europejskiej a także specyfikę i możliwości uzyskania dofinansowywania ze środków Unijnych.

Rok 2001

•    W dniu 04 maja 2001r. do partnerskiego miasta Aabybro w Danii wyjechał strzelecki Zespół Tańca Ludowego „Krajna". Zespół prezentował polski folklor podczas duńskiego święta narodowego. Choreograf zespołu polskiego, Jan Prokop został odznaczony przez Duńczyków Złotą Odznaką Duńskiego Związku Tancerzy Ludowych.

•    W ramach współpracy polsko - duńskiej młodzież strzeleckiego Zespołu Szkół oraz Publicznego Gimnazjum gościła w dniach 14 - 18 maja 2001r. młodych przyjaciół z Aabybro. Na koncercie w parku miejskim prezentowali swoje artystyczne umiejętności.

Spotkanie zakończono przeprowadzeniem akcji pod hasłem: „Stop! Młodzież świata przeciw uzależnieniom".

Rok 2002

•    Kolejne oficjalne polsko- duńskie spotkanie władz gmin Aabybro i Strzelce Krajeńskie w dniach 19-21 września 2002 r., odbyło się w Strzelcach Kraj. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania oddanej do użytku w lipcu miejskiej oczyszczalni ścieków i firmy Spartherm- zakład największego w Niemczech producenta kominków i wkładów kominkowych do ogrzewania pomieszczeń.

•    Oficjalne rozmowy rozpoczęto konferencją prasową na temat: „Strzelce Krajeńskie na drodze do Unii Europejskiej". Następnie burmistrz Aabybro, Ole Lykkegard Andersen zapoznał zebranych z korzyściami jakie z UE otrzymali Duńczycy a w szczególności gmina Aabybro.

Podczas spotkania dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej współpracę Strzelec Kraj. i Aabybro.

Rok 2003

•    X-lecie współpracy partnerskiej

•    Oficjalne spotkanie z tej okazji odbyło się w sierpniu 2003r. w przed dzień F.P. Ż. KEJA, którego X lecie spotkań z muzyką żeglarską obchodzono właśnie w tym roku. Podczas spotkania 3 osobowa delegacja z Aabybro odebrała okolicznościowe- wydane z tej okazji medale i medal dla Gminy Aabybro  „Zasłużony dla Ziemi Strzelecko-Krajeńskiej" przyznany przez Radę Miejską. W spotkaniu ze strony duńskiej uczestniczyli Pani Inge Pedersen, Kai Holsko i Noel Mignon.

Podczas tej wizyty delegacja z Aabybro wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej ze Strzelec posadzili drzewko przyjaźni na skwerze przed Urzędem oraz wzięli udział w symbolicznym otwarciu szlaku wodnego „Lubuskie Małe Mazury" podczas F.P.Ż. KEJA.

•   W ramach obchodów rocznicy współpracy w dniach 6-10 września 2003r. wizytę w Strzelcach złożyła  ponad 40 osobowa grupa mieszkańców z Aabybro, która w ramach projektu „ Różnorodność kulturowa-podstawą odrębności narodowej i państwowej jednoczącej się Europy" ( z Programu „ Miasta Bliźniacze") uczestniczyła w obchodach jubileuszu.

Wśród tej delegacji byli członkowie zespołu folklorystycznego z Biersted, którzy wraz z lokalnymi zespołami uświetnili koncert z okazji X-lecia współpracy, zapoznali się z naszym rolnictwem, zwiedzili zakłady pracy ( Strzelecką Spółdzielnię Mleczarską, Spartherm i POM) oraz Ośrodek Kolonijny na Długiem.

•   Podobny charakter- obchody rocznicowe- miała także kolejna wizyta Gości z Aabybro. Tym razem do Strzelec Kraj. w dniach 27-30 września przybyła 32 osobowa grupa mieszkańców Aabybro. W składzie tej delegacji byli członkowie Zespołu Muzycznego- Chóru, który uświetnił swoim występem V-lecie istnienia naszego „ Gaudium". Delegacja odwiedziła także strzeleckie zakłady pracy oraz przedszkole- gdzie zostali mile przyjęci przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Rok 2004

Najważniejszymi wydarzeniami 2004r. było:

•   Spotkanie mieszkańców i przedstawicieli władz samorządowych podczas I Europejskich Dni Współpracy Partnerskiej „ Euro-Piknik Strzelce' 2004", które to spotkanie odbyło się w dniach 17-21 czerwca. W składzie delegacji z aabybro, której przewodniczył Burmistrz Ole Lykkegard Andersen, znaleźli się malarze, rzeźbiarze oraz zespół taneczny z Biersted. W trakcie wizyty odbyło się wiele wystaw, z których szczególną uwagę przyciągała wystawa z okazji 200 rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena wypożyczona z Muzeum z Odense.

•   Wizyta Młodzieżowego Zespołu Muzycznego ze Szkoły Muzycznej z Aabybro - w dniach 27.06.-04.07.. Gospodarzem podczas wizyty byli członkowie zespołu Jurek's Band.

Blisko 15 osobowa grupa wystąpiła dla mieszkańców Strzelec z kilkoma koncertami, zapoznała się z walorami turystycznymi naszej gminy oraz z systemem i formami szkolenia muzycznego i artystycznego dla dzieci i młodzieży .

•    W dniach 1-3 października w Aabybro odbyły się Gospodarczo-Turystyczne Targi Miast Zaprzyjaźnionych, w których tradycyjnie udział wzięła liczna ponad 40 osobowa delegacja ze Strzelec na czele z burmistrzem Romualdem Gawlikiem.

W czasie tego spotkania odbyły się równocześnie oficjalne polsko-duńskie rozmowy.

W trakcie targów obchodził swoje 25 lecie Chór z Aabybro i w uroczystościach udział brał strzelecki Chór „ Gaudium", który wspólnie z innymi chórami z miast partnerskich Aabybro uświetniał obchody rocznicowe. Strzeleckie stoisko targowe cieszyło się bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników targów i mieszkańców Aabybro. Prezentowano na stoisku walory turystyczne, przyrodnicze oraz wyroby naszych firm i ofertę hoteli.

Rok 2005

•   W dniach 3-6 października z wizytą szkoleniową do Aabybro udała się 24 osobowa delegacja ze Strzelec, wśród której oprócz oficjalnych przedstawicieli samorządu udział brali rolnicy z naszej gminy.

Podczas wizyty zapoznano się z duńskim i unijnym systemem rolnictwa, zasadami prowadzenia gospodarstw i dopłat do produkcji. Rolnicy mieli możliwość naocznego zapoznania się z funkcjonowaniem gospodarstw zajmujących się uprawą, hodowlą i firm współpracujących z rolnictwem i obsługujących rolnictwo ( firmy doradcze, przetwórcze i handlowe ).

Rok 2006

•   Wizyta artystów-amatorów w Aabybro- 2-5 luty 2006r.

W dniach 2-5 lutego w wystawie twórczości amatorskiej w gronie ponad 50-ciu artystów z całej Danii prezentujących swe prace na wystawie- byli także Henryk Grudzień, Stefan Szymoniak  oraz Grzegorz Karkoszka.

Dzięki (jak zawsze ) sprawnej organizacji wizyty, którą ze strony Gminy Aabybro sprawowała Pani Sonia Jensen a ze strony duńskich malarzy Vibeke Leighton i Trine Schultz nasi twórcy mieli możliwość poznania największego miasta regionu- Aalborga oraz pięknych plaż Morza Północnego.

EURO-PIKNIK- 28.04.-1.05.2006r.

•   Już po raz trzeci Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji ( MGOKSiR) wspólnie z Urzędem Miejskim organizował Dni Strzelec w formie EURO-PIKNIKU, w którym aktywny udział brali także przedstawiciele naszych miast partnerskich. Podczas tegorocznego Euro-pikniku mieliśmy możliwość obejrzeć kilku wystaw-prac malarskich, ceramiki i fotografii.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjne miast partnerskich.

Najbarwniejszą częścią Święta Miasta był podobnie jak dwa lata temu KOROWÓD EUROPEJSKI, który przemaszerował ulicami miasta 30 kwietnia. Udział w nim wzięły także delegacje miast partnerskich.

•Wizyta w Aabybro dwóch drużyn młodzieżowych z MKS „ŁUCZNIK" na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej - maj 2006

•   Wizyta w Aabybro przedstawicieli Strzeleckiego Koła Rotary Klub w związku z jubileuszem XXV lecia Aabybro Rotary Club

Do Aabybro na zaproszenie tamtejszej Rotary Club udała się delegacja członków strzeleckiego Rotary. Naszej delegacji przewodniczył Pan Ryszard Kiedrowski a uczestniczyli także między innymi Pan Jan Witko i Zbigniew Marcinkiewicz. Wizyta miała związek z obchodami 25 lecia istnienia tamtejszego koła Rotary.

•   Wizyta młodzieży z Aabybro (12 osób- Chór Gospel)

W dniach 2-9 lipca z wizytą w Strzelcach gościł 12 osobowy Chór Gospel - ze szkoły muzycznej z Aabybro.

Młodzież poznawała walory turystyczne regionu jak również koncertowała dla dzieci w Ośrodku Kolonijnym w Długiem.

Podczas pobytu zespół z Aabybro uczestniczył także w międzynarodowych warsztatach gospel w Szprotawie.

Wizyta oficjalna delegacji z Aabybro 27-29 września 2006r.

•    W dniach 27-29 września odbyła się oficjalna wizyta przedstawicieli Gminy Aabybro w Strzelcach. 14 osobowej delegacji z Aabybro przewodniczył Burmistrz Ole Lykkegard Andersen, który z dniem 1 stycznia 2007r. kończy pracę na stanowisku Burmistrza Aabybro. A tą wizytą zamknął swą bezpośrednią współpracę ze Strzelcami jako burmistrz naszej partnerskiej gminy.

Delegacja uczestniczyła w otwarciu wystawy o historii miasta Strzelce oraz w oficjalnym spotkaniu władz obu gmin, podczas którego Ole Lykkegard Andersen i Sonia Jensen otrzymali przyznane przez Radę Miejską odznaki honorowe „Zasłużony dla Ziemi Strzelecko-Krajeńskiej".

Podczas spotkania przedstawiono zmiany jakie zajdą w Danii od stycznia 2007r. oraz omówiono dotychczasową i przyszłą współpracę obu gmin

•   21 listopada radni nowej Gminy Jammerbugt podjęli uchwałę o kontynuacji współpracy z Gminą Strzelce Krajeńskie.

•   1 grudnia - nowo wybrany burmistrz Strzelec Krajeńskich -Tadeusz Feder został zaprzysiężony przez Radę Miejską.

31 grudnia- ostatni dzień oficjalnej współpracy z Gminą Aabybro.