Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy z Jammerbugt

Rok 2000

•    W kwietniu gościła w Strzelcach kilkuosobowa grupa nauczycieli z Aabybro

•    23 czerwca 2000r. miała miejsce wizyta duńskiej drużyny piłkarskiej z Gjol.

•    Oficjalne duńsko - polskie spotkanie w Aabybro odbyło się w dniach 24 - 27 września 2000 roku. Omówiono na nim przeprowadzanie reform sektora publicznego w Polsce i w Strzelcach Kraj. oraz działania Zarządu Miejskiego na najbliższe lata. Strona duńska przedstawiła struktury polityczne gminy Aabybro,. Omówiono działalność mającą na celu zapobieganie nadużywania alkoholu i narkotyków przez młodzież.

Została przedstawiona sytuacja Strzelec Krajeńskich, które awansowało z pozycji gminy na pozycję powiatu.

•    Przedstawiono współpracę między gminami na tle Unii Europejskiej a także specyfikę i możliwości uzyskania dofinansowywania ze środków Unijnych.

Rok 2001

•    W dniu 04 maja 2001r. do partnerskiego miasta Aabybro w Danii wyjechał strzelecki Zespół Tańca Ludowego „Krajna". Zespół prezentował polski folklor podczas duńskiego święta narodowego. Choreograf zespołu polskiego, Jan Prokop został odznaczony przez Duńczyków Złotą Odznaką Duńskiego Związku Tancerzy Ludowych.

•    W ramach współpracy polsko - duńskiej młodzież strzeleckiego Zespołu Szkół oraz Publicznego Gimnazjum gościła w dniach 14 - 18 maja 2001r. młodych przyjaciół z Aabybro. Na koncercie w parku miejskim prezentowali swoje artystyczne umiejętności.

Spotkanie zakończono przeprowadzeniem akcji pod hasłem: „Stop! Młodzież świata przeciw uzależnieniom".

Rok 2002

•    Kolejne oficjalne polsko- duńskie spotkanie władz gmin Aabybro i Strzelce Krajeńskie w dniach 19-21 września 2002 r., odbyło się w Strzelcach Kraj. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania oddanej do użytku w lipcu miejskiej oczyszczalni ścieków i firmy Spartherm- zakład największego w Niemczech producenta kominków i wkładów kominkowych do ogrzewania pomieszczeń.

•    Oficjalne rozmowy rozpoczęto konferencją prasową na temat: „Strzelce Krajeńskie na drodze do Unii Europejskiej". Następnie burmistrz Aabybro, Ole Lykkegard Andersen zapoznał zebranych z korzyściami jakie z UE otrzymali Duńczycy a w szczególności gmina Aabybro.

Podczas spotkania dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej współpracę Strzelec Kraj. i Aabybro.

Rok 2003

•    X-lecie współpracy partnerskiej

•    Oficjalne spotkanie z tej okazji odbyło się w sierpniu 2003r. w przed dzień F.P. Ż. KEJA, którego X lecie spotkań z muzyką żeglarską obchodzono właśnie w tym roku. Podczas spotkania 3 osobowa delegacja z Aabybro odebrała okolicznościowe- wydane z tej okazji medale i medal dla Gminy Aabybro  „Zasłużony dla Ziemi Strzelecko-Krajeńskiej" przyznany przez Radę Miejską. W spotkaniu ze strony duńskiej uczestniczyli Pani Inge Pedersen, Kai Holsko i Noel Mignon.

Podczas tej wizyty delegacja z Aabybro wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej ze Strzelec posadzili drzewko przyjaźni na skwerze przed Urzędem oraz wzięli udział w symbolicznym otwarciu szlaku wodnego „Lubuskie Małe Mazury" podczas F.P.Ż. KEJA.

•   W ramach obchodów rocznicy współpracy w dniach 6-10 września 2003r. wizytę w Strzelcach złożyła  ponad 40 osobowa grupa mieszkańców z Aabybro, która w ramach projektu „ Różnorodność kulturowa-podstawą odrębności narodowej i państwowej jednoczącej się Europy" ( z Programu „ Miasta Bliźniacze") uczestniczyła w obchodach jubileuszu.

Wśród tej delegacji byli członkowie zespołu folklorystycznego z Biersted, którzy wraz z lokalnymi zespołami uświetnili koncert z okazji X-lecia współpracy, zapoznali się z naszym rolnictwem, zwiedzili zakłady pracy ( Strzelecką Spółdzielnię Mleczarską, Spartherm i POM) oraz Ośrodek Kolonijny na Długiem.

•   Podobny charakter- obchody rocznicowe- miała także kolejna wizyta Gości z Aabybro. Tym razem do Strzelec Kraj. w dniach 27-30 września przybyła 32 osobowa grupa mieszkańców Aabybro. W składzie tej delegacji byli członkowie Zespołu Muzycznego- Chóru, który uświetnił swoim występem V-lecie istnienia naszego „ Gaudium". Delegacja odwiedziła także strzeleckie zakłady pracy oraz przedszkole- gdzie zostali mile przyjęci przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Rok 2004

Najważniejszymi wydarzeniami 2004r. było:

•   Spotkanie mieszkańców i przedstawicieli władz samorządowych podczas I Europejskich Dni Współpracy Partnerskiej „ Euro-Piknik Strzelce' 2004", które to spotkanie odbyło się w dniach 17-21 czerwca. W składzie delegacji z aabybro, której przewodniczył Burmistrz Ole Lykkegard Andersen, znaleźli się malarze, rzeźbiarze oraz zespół taneczny z Biersted. W trakcie wizyty odbyło się wiele wystaw, z których szczególną uwagę przyciągała wystawa z okazji 200 rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena wypożyczona z Muzeum z Odense.

•   Wizyta Młodzieżowego Zespołu Muzycznego ze Szkoły Muzycznej z Aabybro - w dniach 27.06.-04.07.. Gospodarzem podczas wizyty byli członkowie zespołu Jurek's Band.

Blisko 15 osobowa grupa wystąpiła dla mieszkańców Strzelec z kilkoma koncertami, zapoznała się z walorami turystycznymi naszej gminy oraz z systemem i formami szkolenia muzycznego i artystycznego dla dzieci i młodzieży .

•    W dniach 1-3 października w Aabybro odbyły się Gospodarczo-Turystyczne Targi Miast Zaprzyjaźnionych, w których tradycyjnie udział wzięła liczna ponad 40 osobowa delegacja ze Strzelec na czele z burmistrzem Romualdem Gawlikiem.

W czasie tego spotkania odbyły się równocześnie oficjalne polsko-duńskie rozmowy.

W trakcie targów obchodził swoje 25 lecie Chór z Aabybro i w uroczystościach udział brał strzelecki Chór „ Gaudium", który wspólnie z innymi chórami z miast partnerskich Aabybro uświetniał obchody rocznicowe. Strzeleckie stoisko targowe cieszyło się bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników targów i mieszkańców Aabybro. Prezentowano na stoisku walory turystyczne, przyrodnicze oraz wyroby naszych firm i ofertę hoteli.

Rok 2005

•   W dniach 3-6 października z wizytą szkoleniową do Aabybro udała się 24 osobowa delegacja ze Strzelec, wśród której oprócz oficjalnych przedstawicieli samorządu udział brali rolnicy z naszej gminy.

Podczas wizyty zapoznano się z duńskim i unijnym systemem rolnictwa, zasadami prowadzenia gospodarstw i dopłat do produkcji. Rolnicy mieli możliwość naocznego zapoznania się z funkcjonowaniem gospodarstw zajmujących się uprawą, hodowlą i firm współpracujących z rolnictwem i obsługujących rolnictwo ( firmy doradcze, przetwórcze i handlowe ).

Rok 2006

•   Wizyta artystów-amatorów w Aabybro- 2-5 luty 2006r.

W dniach 2-5 lutego w wystawie twórczości amatorskiej w gronie ponad 50-ciu artystów z całej Danii prezentujących swe prace na wystawie- byli także Henryk Grudzień, Stefan Szymoniak  oraz Grzegorz Karkoszka.

Dzięki (jak zawsze ) sprawnej organizacji wizyty, którą ze strony Gminy Aabybro sprawowała Pani Sonia Jensen a ze strony duńskich malarzy Vibeke Leighton i Trine Schultz nasi twórcy mieli możliwość poznania największego miasta regionu- Aalborga oraz pięknych plaż Morza Północnego.

EURO-PIKNIK- 28.04.-1.05.2006r.

•   Już po raz trzeci Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji ( MGOKSiR) wspólnie z Urzędem Miejskim organizował Dni Strzelec w formie EURO-PIKNIKU, w którym aktywny udział brali także przedstawiciele naszych miast partnerskich. Podczas tegorocznego Euro-pikniku mieliśmy możliwość obejrzeć kilku wystaw-prac malarskich, ceramiki i fotografii.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjne miast partnerskich.

Najbarwniejszą częścią Święta Miasta był podobnie jak dwa lata temu KOROWÓD EUROPEJSKI, który przemaszerował ulicami miasta 30 kwietnia. Udział w nim wzięły także delegacje miast partnerskich.

•Wizyta w Aabybro dwóch drużyn młodzieżowych z MKS „ŁUCZNIK" na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej - maj 2006

•   Wizyta w Aabybro przedstawicieli Strzeleckiego Koła Rotary Klub w związku z jubileuszem XXV lecia Aabybro Rotary Club

Do Aabybro na zaproszenie tamtejszej Rotary Club udała się delegacja członków strzeleckiego Rotary. Naszej delegacji przewodniczył Pan Ryszard Kiedrowski a uczestniczyli także między innymi Pan Jan Witko i Zbigniew Marcinkiewicz. Wizyta miała związek z obchodami 25 lecia istnienia tamtejszego koła Rotary.

•   Wizyta młodzieży z Aabybro (12 osób- Chór Gospel)

W dniach 2-9 lipca z wizytą w Strzelcach gościł 12 osobowy Chór Gospel - ze szkoły muzycznej z Aabybro.

Młodzież poznawała walory turystyczne regionu jak również koncertowała dla dzieci w Ośrodku Kolonijnym w Długiem.

Podczas pobytu zespół z Aabybro uczestniczył także w międzynarodowych warsztatach gospel w Szprotawie.

Wizyta oficjalna delegacji z Aabybro 27-29 września 2006r.

•    W dniach 27-29 września odbyła się oficjalna wizyta przedstawicieli Gminy Aabybro w Strzelcach. 14 osobowej delegacji z Aabybro przewodniczył Burmistrz Ole Lykkegard Andersen, który z dniem 1 stycznia 2007r. kończy pracę na stanowisku Burmistrza Aabybro. A tą wizytą zamknął swą bezpośrednią współpracę ze Strzelcami jako burmistrz naszej partnerskiej gminy.

Delegacja uczestniczyła w otwarciu wystawy o historii miasta Strzelce oraz w oficjalnym spotkaniu władz obu gmin, podczas którego Ole Lykkegard Andersen i Sonia Jensen otrzymali przyznane przez Radę Miejską odznaki honorowe „Zasłużony dla Ziemi Strzelecko-Krajeńskiej".

Podczas spotkania przedstawiono zmiany jakie zajdą w Danii od stycznia 2007r. oraz omówiono dotychczasową i przyszłą współpracę obu gmin

•   21 listopada radni nowej Gminy Jammerbugt podjęli uchwałę o kontynuacji współpracy z Gminą Strzelce Krajeńskie.

•   1 grudnia - nowo wybrany burmistrz Strzelec Krajeńskich -Tadeusz Feder został zaprzysiężony przez Radę Miejską.

31 grudnia- ostatni dzień oficjalnej współpracy z Gminą Aabybro.