Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Bezpłatne sms-y Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Użytkowanie wieczyste Harmonogram wywozu odpadów Audio przewodnik

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Harmonogram wywozu odpadów

1 listopada 2018 roku nastąpiły zmiany w harmonogramie wywozu odpadów na terenie naszej gminy. Po więcej należy kliknąć na baner po prawej stronie.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy z Tornesch

Rok 1996

Koniec 1996r. to pierwszy kontakt z Panem Walterem Krupińskim mieszkańcem Pinnebergu, który do 1945r. mieszkał w Woldenbergu

( Dobiegniewie).

Rok 1997.

- 11-14 września - wizyta trzyosobowej delegacji Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Powiatu Friedeberg na uroczystościach Jarmarku Strzeleckiego

( Walter Krupiński, Ann Starkenberg, Harry Brechlin).

Pierwsze spotkanie i rozmowy  z burmistrzem-Romualdem Gawlikiem, wizyty w szkołach, w różnych miejscowościach w powiecie, udział w Dożynkach Gminnych i wystawach malarskich.

- listopad - pierwsze informacje i wiadomości od „ prawej ręki" Pana Krupińskiego - Karla-Heinza Klakowa z Elmshorn o działaniach służących szukaniu partnera dla miasta Strzelce Kraj.

Rok 1998.

- realizacja różnych projektów, wizyty i spotkania z członkami Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Powiatu Friedeberg w Strzelcach i Luneburgu oraz odsłonięcie obeliska i tablicy pamiątkowej ( tablicę odsłaniali-Walter Krupiński i Romuald Gawlik)

„PAMIĘTAJĄC O ZMARŁYCH, KTÓRYM TA ZIEMIA BYŁA OJCZYZNĄ".

„ZUM GEDENKEN AN DIE VERSTORBENEN, DENEN DIESE ERDE HEIMAT WAR"

a w 2000r. tablicy upamiętniającej ostatniego niemieckiego starostę Powiatu Friedeberg-Horsta Wuthenowa ( tablicę odsłaniali- Gerhard Lietzmann i Tadeusz Feder)
Rok 1999.

- kwiecień - wizyta Pana Waltera Krupińskiego i Karla-Heinza Klakowa w Strzelcach z okazji 35 lecia Liceum Ogólnokształcącego.

- grudzień - pierwsze informacje z Tornesch, od burmistrza Rolanda Krügela, że Karl-Heinz Klakow szuka miasta partnerskiego dla Strzelec i że Tornesch jest wstępnie zainteresowane propozycją.