Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Historia współpracy z Tornesch

Rok 1996

Koniec 1996r. to pierwszy kontakt z Panem Walterem Krupińskim mieszkańcem Pinnebergu, który do 1945r. mieszkał w Woldenbergu

( Dobiegniewie).

Rok 1997.

- 11-14 września - wizyta trzyosobowej delegacji Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Powiatu Friedeberg na uroczystościach Jarmarku Strzeleckiego

( Walter Krupiński, Ann Starkenberg, Harry Brechlin).

Pierwsze spotkanie i rozmowy  z burmistrzem-Romualdem Gawlikiem, wizyty w szkołach, w różnych miejscowościach w powiecie, udział w Dożynkach Gminnych i wystawach malarskich.

- listopad - pierwsze informacje i wiadomości od „ prawej ręki" Pana Krupińskiego - Karla-Heinza Klakowa z Elmshorn o działaniach służących szukaniu partnera dla miasta Strzelce Kraj.

Rok 1998.

- realizacja różnych projektów, wizyty i spotkania z członkami Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Powiatu Friedeberg w Strzelcach i Luneburgu oraz odsłonięcie obeliska i tablicy pamiątkowej ( tablicę odsłaniali-Walter Krupiński i Romuald Gawlik)

„PAMIĘTAJĄC O ZMARŁYCH, KTÓRYM TA ZIEMIA BYŁA OJCZYZNĄ".

„ZUM GEDENKEN AN DIE VERSTORBENEN, DENEN DIESE ERDE HEIMAT WAR"

a w 2000r. tablicy upamiętniającej ostatniego niemieckiego starostę Powiatu Friedeberg-Horsta Wuthenowa ( tablicę odsłaniali- Gerhard Lietzmann i Tadeusz Feder)
Rok 1999.

- kwiecień - wizyta Pana Waltera Krupińskiego i Karla-Heinza Klakowa w Strzelcach z okazji 35 lecia Liceum Ogólnokształcącego.

- grudzień - pierwsze informacje z Tornesch, od burmistrza Rolanda Krügela, że Karl-Heinz Klakow szuka miasta partnerskiego dla Strzelec i że Tornesch jest wstępnie zainteresowane propozycją.