Komunikat dla kierowców Letnia potańcówka Bezpłatne sms-y Bezpłatne komunikaty Utrudniena drogowe Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Użytkowanie wieczyste Harmonogram wywozu odpadów Audio przewodnik

Komunikat dla kierowców

20 i 21 lipca czekają nas utrudnienia drogowe - kliknij na grafikę obok, aby zobaczyć szczegóły.

Letnia potańcówka

20 lipca zapraszamy na drugą Letnią potańcówkę na strzeleckim rynku. Dobra zabawa z DJ-em dla każdego.

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Utrudniena drogowe

Jak informuje GDDKiA, nawet do 20 czerwca mogą potrwać prace remontowe na newralgicznym odcinku DK22 (ul. Chrobrego) przebiegającym przez centrum naszego miasta.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Harmonogram wywozu odpadów

1 listopada 2018 roku nastąpiły zmiany w harmonogramie wywozu odpadów na terenie naszej gminy. Po więcej należy kliknąć na baner po prawej stronie.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE
Letnia Potańcówka na strzeleckim rynku - 20 lipca, godzina 19:00
Utrudnienia drogowe na ul. Cmentarnej, Przemysłowej, Ogrodowej, PCK, 11-go Listopada, J. Piłsudskiego, J. Słowackiego.

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Łemkowskiej - Lemko Tower

Celem Stowarzyszenia jest pielęgnowanie, rozwój i upowszechnienie kultury duchowej i materialnej Łemków, integracja ludności łemkowskiej bez względu na poglądy i przekonania religijne oraz kształtowanie młodzieżowych elit społecznych i kulturalnych. Bierzemy aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym w szczególności na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Organizujemy występy i przeglądy zespołów artystycznych, koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmów, odczyty, prelekcje, seminaria, spotkania dyskusyjne, kursy, wystawy, zabawy taneczne, wycieczki i rajdy. Prowadzimy systematyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o kulturze i historii Łemków.
Przy Stowarzyszeniu działa zespół muzyczny "Chwylyna", który od 12 lat reprezentuje nasz region na festiwalach w kraju i za granicą. Organizujemy imprezę plenerową pod nazwą "Łemkowska Watra w Ługach" w zeszłym roku odbyła się po raz dwunasty. Na "Watrę" przybywa około tysiąca osób z całej Polski i z zagranicy.
W tym roku udało nam się zorganizować "Wieczór z Kulturą Łemkowską", odbył się 8 lutego w Domu Kultury w Strzelcach Krajeńskich. Nazwa imprezy świadomie nawiązywała do tradycji zimowych wieczorów na wsi, ale zależało nam żeby spotkanie było atrakcyjną propozycją także dla mieszkańców miasta i przede wszystkim żeby w możliwie najpełniejszy sposób zaprezentować kulturę łemkowską. Dlatego też oprócz koncertu, w którym wystąpiły zespoły "Okmeł" z Przemkowa i "Drewutnia" z Lublina, odbyły się dziecięce warsztaty literackie (najzdolniejsi ich uczestnicy zaprezentowali się później przed publicznością), biesiada z degustacją tradycyjnych potraw i zabawa taneczna. Zaskoczyła nas liczba uczestników ponad 400 osób (wstęp był wolny).
Rozpoczęliśmy tworzenie ośrodka propagowania kultury i sztuki łemkowskiej pod nazwą "Lemko Tower" w Strzelcach Krajeńskich, w budynku starej wieży ciśnień, który będzie nową siedzibą Stowarzyszenia Miłośników Kultury Łemkowskiej. Powstanie "Lemko Tower" służyć będzie rozwojowi działalności kulturowo-edukacyjnej, popularyzatorskiej i badawczej powiatu strzelecko-drezdeneckiego, jak i wielo-narodowościowych regionów Europy Środkowowschodniej. Chcemy przy tym, żeby w wieży symbolicznie i praktycznie spotkały się tradycja i nowoczesność.
Projekt "Letnia Szkoła Kultury Łemkowskiej" i "Łemkowskie Impresje" to największe nasze inicjatywy w 2004 roku.