Akcja Lato Urząd Miejski w Strzelcach Ograniczenia w pracy urzędu Koronawirus Tarcza Antykryzysowa Koronawirus Decyzje podatkowe 2020 Bezpłatne komunikaty Lubuska Unia Światłowodowa Użytkowanie wieczyste Odbiór odpadów gabarytowych Kursy dla seniorów Audio przewodnik

Akcja Lato

Kochane dzieci, drodzy rodzice! Zapraszamy na zajęcia warsztatowe w ramach Akcji Lato 2020

Urząd Miejski w Strzelcach

Od 12 maja 2020 ponowne otwarcie Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. Możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy z konkretnym pracownikiem.

Ograniczenia w pracy urzędu

Z uwagi na realne zagrożenie zarażenia koronawirusem, urząd będzie niedostępny dla interesantów. Ograniczenia obejmą również jednostki podległe.

Koronawirus

Jak załatwić sprawę w strzeleckim urzędzie? Jak postępować w trakcie pandemii?

Tarcza Antykryzysowa

Dowiedz się jaką pomoc przygotował dla Ciebie i twojej firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Koronawirus

Zapoznaj się z informacjami rządu na temat koronawirusa.

Decyzje podatkowe 2020

Dlaczego każdy współwłaściciel dostaje osobną decyzję?

Bezpłatne komunikaty

Zainstaluj darmową aplikację i bądź na bieżąco z ważnymi informacjami. Kliknij na baner aby uzyskać więcej informacji.

Lubuska Unia Światłowodowa

Zobacz na jakiem etapie są prace instalatorskie w naszej gminie w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Użytkowanie wieczyste

Informacja w sprawie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

Odbiór odpadów gabarytowych

Terminy wywozów odpadów gabarytowych z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie - kliknij na grafikę, aby zobaczyć harmonogram.

Kursy dla seniorów

Kursy dla osób 65+ z obsługi nowych technologii. Więcej informacji po kliknięciu na baner.

Audio przewodnik

Od teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Skorzystaj z darmowego audio przewodnika po najciekawszych miejscach w Strzelcach Krajeńskich
PL EN DE

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Łemkowskiej - Lemko Tower

Celem Stowarzyszenia jest pielęgnowanie, rozwój i upowszechnienie kultury duchowej i materialnej Łemków, integracja ludności łemkowskiej bez względu na poglądy i przekonania religijne oraz kształtowanie młodzieżowych elit społecznych i kulturalnych. Bierzemy aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym w szczególności na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Organizujemy występy i przeglądy zespołów artystycznych, koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmów, odczyty, prelekcje, seminaria, spotkania dyskusyjne, kursy, wystawy, zabawy taneczne, wycieczki i rajdy. Prowadzimy systematyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o kulturze i historii Łemków.
Przy Stowarzyszeniu działa zespół muzyczny "Chwylyna", który od 12 lat reprezentuje nasz region na festiwalach w kraju i za granicą. Organizujemy imprezę plenerową pod nazwą "Łemkowska Watra w Ługach" w zeszłym roku odbyła się po raz dwunasty. Na "Watrę" przybywa około tysiąca osób z całej Polski i z zagranicy.
W tym roku udało nam się zorganizować "Wieczór z Kulturą Łemkowską", odbył się 8 lutego w Domu Kultury w Strzelcach Krajeńskich. Nazwa imprezy świadomie nawiązywała do tradycji zimowych wieczorów na wsi, ale zależało nam żeby spotkanie było atrakcyjną propozycją także dla mieszkańców miasta i przede wszystkim żeby w możliwie najpełniejszy sposób zaprezentować kulturę łemkowską. Dlatego też oprócz koncertu, w którym wystąpiły zespoły "Okmeł" z Przemkowa i "Drewutnia" z Lublina, odbyły się dziecięce warsztaty literackie (najzdolniejsi ich uczestnicy zaprezentowali się później przed publicznością), biesiada z degustacją tradycyjnych potraw i zabawa taneczna. Zaskoczyła nas liczba uczestników ponad 400 osób (wstęp był wolny).
Rozpoczęliśmy tworzenie ośrodka propagowania kultury i sztuki łemkowskiej pod nazwą "Lemko Tower" w Strzelcach Krajeńskich, w budynku starej wieży ciśnień, który będzie nową siedzibą Stowarzyszenia Miłośników Kultury Łemkowskiej. Powstanie "Lemko Tower" służyć będzie rozwojowi działalności kulturowo-edukacyjnej, popularyzatorskiej i badawczej powiatu strzelecko-drezdeneckiego, jak i wielo-narodowościowych regionów Europy Środkowowschodniej. Chcemy przy tym, żeby w wieży symbolicznie i praktycznie spotkały się tradycja i nowoczesność.
Projekt "Letnia Szkoła Kultury Łemkowskiej" i "Łemkowskie Impresje" to największe nasze inicjatywy w 2004 roku.