Brak prądu Ferie w strzeleckiej bibliotece Bezpłatne sms-y

Brak prądu

W Sokólsku prądu nie będzie dziś od 12:30 do 14:30. W Bronowicach przerwa od 12:30 do 14:30 obejmie numery od 4 do 35 oraz 38, 41,42,43 oraz od 51 do 55. Prądu nie będzie również w kościele, przepompowni i hydroforni.

Ferie w strzeleckiej bibliotece

Od 19 do 23 lutego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich zaprasza na zajęcia wszystkie dzieci. Więcej pod adresem: http://bit.ly/2hfnPqj

Bezpłatne sms-y

Bezpłatne informacje o awariach prądu, przerwach w dostawie wody i innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie
PL EN DE
Twój kontakt w ważnej sprawie - kontakt@strzelce.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipich Górach

 

Historia jednostki:

Według kroniki szkolnej oraz ustnych wypowiedzi żyjących członków OSP, powstanie jednostki datuje się na 02 lutego 1946r. Jednostka została „[...] zorganizowana przez Powiatową Komendę Pożarnictwa" Pierwszym Komendantem został Dh Piotr Tyburczyk. Była to jednostka gromadzka podlegająca pod gminę Ogardy. Jednostka liczyła 28 osób i raz w tygodniu odbywała ćwiczenia (Kronika Szkolna). Historia ochotniczej straży w Lipich Górach zaczęła się jednak znacznie wcześniej o czym świadczy znaleziona w Internecie fotografia:

 

www.gschweng.de/Mansfelde-Feuerwehr-Web.jpg

Na wyposażeniu powojennej jednostki znajdowała się ręczna sikawka, galowy mundur komendanta oraz zdobyczne hełmy, przemalowane na kolor siwy. Istniała funkcja trębacza, którą sprawował Władysław Śpiewanek.

Od 2009r. jednostka posiada na wyposażeniu samochód strażacki.

Władze OSP:

Prezes: Sobczak Dariusz

Wiceprezes-naczelnik: Urbaniak Radosław

Sekretarz: Sobczak Roksana

Skarbnik: Gorzko Mariusz

Gospodarz: Roeske Henryk

Członek zarządu: Smoliński Janusz

Kronikarz: Polak Emilian

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: Stempień Jan

Sekretarz: Kasprzak Krzysztof

Członek: Kucner Andrzej


Charakterystyka jednostki:

Przy OSP zarejestrowana jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (Męska). W celu zapewnienia gotowości bojowej zatrudniony jest 1 kierowca. Główną bolączką strażaków jest brak budynku remizy, obecny znajduje się pod nadzorem konserwatora zabytków i jest niewielkich rozmiarów. Członkowie OSP z Lipich Gór starają się aktywnie działać wśród miejscowej młodzieży organizując dla nich spływy kajakowe czy zabawy w paintballa.